Ľudmila Hrachovinová – Korelácia/Correlation 13.12.2019 – 14.1.2020

hrachovinova

Ľudmila Hrachovinová – Korelácia/Correlation 13.12.2019 – 14.1.2020

Vernisáž: 13.12.2019, 19:00

Performance pripravená v spolupráci s Human Art Space bude prebiehať počas celej vernisáže.

Temporary Parapet, Vlastenecké nám.7, Bratislava
otváracie hodiny: streda – piatok 16:00 – 19:00

Výstava Korelácia je projekt, v ktorom autorka Ľudmila Hrachovinová konfrontuje vťah maľby a diváka cez inštaláciu v priestore a performance. Predefinováva každý bod inštalácie obrazu v priestore, ako je jeho výška, poloha a skúma ich vztah k divákovi, ale tak isto predefinováva politiku tohto vzťahu a s ním súvisiace historické konotácie. Priestor je aktivovaný performérmi, ktorí určujú a odzrkadľujú vzťah medzi priestorom, maľbou a divákom. Téma obrazov vystupuje do celého priestoru a je vytvorená komplexne cez niekoľko iných prístupov. Sústreďuje sa na vzťah foriem, ktoré sú k sebe vzájomne v uřcitom vzťahu, napätí a pohybe. Východiskom sa stáva pritom samotný maliarsky proces.

Ľudmila Hrachovinová (1984) momentálne žije vo Frankfurte nad Mohanom, kde študuje na Städelschule, Staatliche Hochschule für Bildende Künste. Vyštudovala MFA na Royal Institute of Art v Štockholme a pred tým študovala na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Na jeseň roku 2019 bola na rezidencii v Cité Internationalle des Arts v Paríži, ktorú dostala ako uznanie od Švédskej Kráľovskej akadémie. V roku 2019 mala svoju sólo výstavu v Knoll Gallery vo Viedni, Movements Shapes the Distance, Distance Shapes the Present. Medzi ďalšie významné výstavy v poslednom období patria napríklad: Limity navigácie v nitrianskej Galérii mladých a Masters Salon Painting v Antwerpách v roku. Autorka sa zúčastnila mnohých skupinovýh a sólových výstav v rôznych Európskych krajinách ako je, Švédsko, Nórsko, Fínsko, Dánsko, Nemecko, Francúzsko, Rakúsko, Maďarsko, Taliansko a Česká republika.

Realizáciu diel v roku 2019 z verejných zdrojov formou štipendia podporil Fond na podporu umenia.

Výstavný program galérie Temporary Parapet v roku 2019 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Fond je hlavným partnerom projektu.

www.hrachovinova.com