o nás / about us

Temporary parapet je „Artist run“ galéria – výstavný priestor vedený umelcom. Tento formát je bežný aj v krajinách so širokou a fungujúcou sieťou nezávislých galérií. Výhodou tohto formátu, je priamy kontakt s generačne blízkymi autormi, nezávislý a slobodný program, ako aj neformálny výstavný priestor, niekde na pomedzí ateliéru a galérie.

Výstavný program galérie Temporary parapet v roku 2019 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Fond je hlavným partnerom projektu.

ENG:

Temporary parapet is artist-run gallery focusing on emerging and semi-established artists working with different medias. The aim is to bring an exhibition space alternative to the standard gallery network in Slovakia, more casual and project based one.  We like to encourage young curators and artists to work together. We are not motivated on the commercial success, trying to avoid cliques and opening a dialogue between different art practices and backgrounds. Our exhibition plan for 2019 is supported by the Slovak Arts Council (FPU).

Kontakt/Contact:

Vlastenecké nám. 7, 851 01, Bratislava

temporaryparapet@gmail.com

+421 915 353 677

Otváracia doba/Opening hours:

streda/wednesday:  16:00 – 19:00

štvrtok/thursday: 16:00 – 19:00

piatok/friday:   16:00 – 19:00